Среда, 12.08.2020, 09:40
Вітаю Вас ГістьМеню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 90
Міні-чат
300
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Вхід на сайт
Головна » Файли » Соціально-психологічна служба » Практичний психолог

Якщо виникають проблеми з вчителями
23.01.2017, 01:26
Якщо виникають проблеми з вчителями

У шкільному конфлікті є три дійові особи: це дитина, вчитель і, як не дивно, батько. Саме в цій зв'язці завжди необхідно вирішувати шкільні проблеми. Якщо ви помітили, що ваша дитина не хоче відвідувати школу в цілому або заняття якогось конкретного вчителя, негативно відгукується про педагога або очікує його негативної оцінки, це привід звернути увагу на те, що в шкільному житті вашої дитини виникли труднощі.

Причин складнощів у взаєминах може бути багато. Ось деякі з них:

- Неуспішність учня;

- Завищені вимоги вчителя;

- Прагнення учня виділитися, привернути до себе увагу однолітків, а часом і батьків, завоювати авторитет;

- Конкуренція з учителем;

- Нестандартна поведінка учня, що виходить за рамки звичного, зрозумілого для вчителя;

- Тиск з боку батьків (іноді проблеми з вчителями - це протест батькам).

Що робити?

Надати допомогу в таких ситуаціях можна по-різному.

Розбір ситуації

Розберіть ситуації, попередньо дайте дитині виговоритися, виплеснути роздратування на вчителя. Залишайтеся нейтральним, не включайтеся в осуд. Важливо визначити, яку роль відіграє в цій взаємодії дитина. Він ображає або ображають його. Завдання батьків - якомога більше неупереджено розібратися в ситуації, при цьому довіряючи дитині. Не треба ставити під сумнів те, що вона вам розповідає, або ж сліпо вірити, безапеляційно звинувачуючи вчителя. Не бійтеся сказати своїй дитині, що вона не правий. Також не варто ставати на позицію вчителя, тільки через солідарності дорослих. Зайнявши якусь позицію, обов'язково поясніть своє рішення дитині.

Емоційна підтримка

Дуже важливо, щоб в цей складний період дитина розуміла, що ви поруч і приймаєте її з усіма невдачами. Це відчуття доведеться накопичувати, доводити, виправдовувати і підкріплювати. І тільки тоді вашій дитині не страшно буде помилитися, не виправдати очікувань. Для батьків також важливо бути відкритими до будь-якої інформації про свою дитину.

Розстановка пріоритетів

Визначте, що для вас важливіше - довірливі відносини з дитиною або дипломатичні відносини з учителем. Часом батько, який бере позицію солідарності зі старшими тільки за принципом вікових особливостей, може назавжди втратити авторитет в очах своєї дитини, яка бореться за свої інтереси, свободу, незалежність.

Людський фактор

Не можна забувати про людський фактор, особистісні переваги з боку вчителів. Іноді головним авторитетом серед дорослих стає педагог, хочеться його схвалення, любові (частіше у молодших школярів). Тому важливо пояснити, що вчитель дає знання і зовсім не обов'язково повинен любити всіх своїх учнів. Любити його будете ви.

Чого робити не можна

Ніколи не дозволяйте собі в присутності дітей обговорювати нехай навіть неправильну поведінку вчителів, засуджувати або критикувати педагогів.

Профілактика

Підтримуйте партнерські відносини з вчителями. Іноді ваша ініціатива в спілкуванні з педагогом може попередити труднощі. Поясніть необхідність ставитися до вчителя, приймаючи його індивідуальні особливості. Дуже часто взаємини вчитель-учень носять емоційний характер. Це пов'язано і з тим, що часом діткам не вистачає батьківської уваги і турботи. У цьому випадку вчитель стає значимою людиною в житті. А коли викладач не може або не хоче любити, приймати і підтримувати, виникають складнощі. Тому важливим профілактичним і життєво необхідним заходом повинна бути ваша батьківська любов, прийняття, повага.
Категорія: Практичний психолог | Додав: tokarska_zhanna
Переглядів: 194 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Друзі сайту

МОН

gorosvita

ВІППО

Освіта UA

 Педрада

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Наші координати


Пошук

Copyright MyCorp © 2020uCoz